این فضای روحانی

سلام.

«حسن روحانی» گزینه ایده ال من و امثال من نبوده و نخواهد بود؛ امیدوارم این جمله مورد سوء استفاده عنودان و حسودان قرار نگیرد.

ما خواستار تغییر در رویه بودیم، تغییر در روشها، همیشه هم تاکید کردیم که برای تغییر نیازی به تغییر حکومت و یا انقلاب پر هزینه نیست، باید رفتارها عوض شود، نوع نگاه حاکمتن به مردم عوض شود و هزار چیز دیگر.

البته اکنون از آن هزار چیز شاید پنج تایش هم عوض نشده باشد، اما بوی تغییر سراسر کشور را فراگرفته و این یعنی یک گام به جلو، 4 سال پیش یاد گرفتیم که باید گام به گام و هدفمند حرکت کنیم و به همین خاطر هم از انتخاب یک روحانی که قبلا راستگرا بوده حالا شده اعتدال گرا ناراحت نیستیم که هیچ، خوشحال هم هستیم. امیدوارم گام های بعدی را با تمرکز و آرامش بیشتر برداریم و عجله نکنیم که دوباره به همان چاه هشت سال پیش بیفتیم. وظیفه همه ماست که سطح خواسته ها را طبقه بندی کنیم (اشتباه نشود کم نکنیم، طبقه بندی کنیم) و آرام آرام مطرح کنیم و به آن برسیم.

این انتخابات نتیجه دیگری نیز داشت و آن تفکر و تدبیر بزرگان و رهبران بود، اینکه خاتمی و هاشمی به این نتیجه رسیدند که باید از یک نفر حمایت کنند و آن نفر قرار نیست سقف خواسته ها باشد؛ اینکه بزرگمردی مثل عارف پیدا میشود که برخلاف میل باطنی به خاطر رسیدن به هدفی بالاتر انصراف میدهد و خود را در خاطر جوانان این مرز و بوم جاودانه میکند و به همه نشان میدهد که شاید اگر چنین تدبیری در سال 84 اتخاذ میشد، الان ما به روحانی قانع نمیشدیم و میرمان را در حصر نمیدیدیم. امیدوارم بازهم درایت را در تصمیم تصمیم گیرندگان ببینیم.

اما اتفاق تلخی که افتاد شعاری بود که البته خودم نشنیدم ولی گویا کسانی که خود را پیروز انتخابات میدانستند سر دادند و آنهم «بدون هیچ دلیلی/ خاک تو سر ...ی»

من به شدت مخالف ریاست جمهوری سعید جلیلی بودم و هستم و به نظرم همان سمتی هم کخ الان دارد برایش زیاد است ولی دلیل نمیشود به صرف اینکه با اختلاف اندکی کاندیدای مورد نظر ما پیروز شده است به یک انسان که تصادفا جانبار نیز می باشد چنین توهینی شود. اگر قرار است ما هم مثل طرفداران احمدی نژاد طرف مقابل را مورد عنایت قرار بدهیم فرق زیادی با آنان نخواهیم داشت. به شخصه انزجار خود را از این شعار اعلام میدارم.

 

2- «ما با صبر پیروز شدیم باز هم باید با صبر پیشروی کنیم» این جمله مقم معظم رهبری از چند هفته گذشته زیاد در تهران دیده میشود و به نظرم میتواند شعار کلیدی اصلاح طلبان و همه انسان هایی باشد که نیاز به تغییر را حس میکنند.

خداوند همه ما را عاقبت به خیر کند.

 

/ 2 نظر / 19 بازدید
رضا

سد بابا جريان چيه نوشته ات پر از غلط بود نكنه كيبوردت رنگش رفته ؟

ششش

دوستان اين ايد ه اي كه در سايت "همراه بن" ميبينيد را بررسي بفرماييد و نظرات خود را اعلام بفرماييد.منتظر نظرات كارشناسانه شماعزيزان هستيم.www.hamrahbon.ir